Jakie meble do małej łazienki?

Jakie meble wybrać do małej łazienki? Zaczynając urządzanie małej łazienki powinniśmy chwilę się zastanowić tak aby nasza przestrzeń była zagospodarowana w zgodzie z naszym gustem i potrzebami .Niezwykle ważnym aspektem jest też funkcjonalność.

Wybierając meble szczególnie do małej łazienki, istotne jest, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, jednocześnie zachowując funkcjonalność i estetykę.

Kilka sugestii:

 1. Wiszące szafki:
  • Montaż szafek na ścianie zamiast na podłodze oszczędza cenną przestrzeń , sprawiając, że łazienka wydaje się większa.
  • Wiszące szafki mogą pomieścić potrzebne artykuły higieniczne, a jednocześnie nie zajmują miejsca na podłodze.
 2. Półki na ścianie:
  • Półki na ścianie są praktyczne i pozwalają na przechowywanie kosmetyków czy ręczników bez konieczności zajmowania podłogi a jednocześnie być elementem ozdobnym.
  • Możesz także rozważyć półki nad drzwiami, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń .
 3. Meble wielofunkcyjne:
  • Wybierz meble, które pełnią kilka funkcji jednocześnie, na przykład szafki z lustrem, które zapewniają miejsce do przechowywania i jednocześnie spełniają rolę lustra.
 4. Lekkie i przezroczyste materiały:
  • Meble w jasnych kolorach lub szklane, mogą sprawić, że łazienka wyda się bardziej przestronna.
 5. Umywalki z blatami :
  • Umywalki z półkami pozwalają na trzymanie potrzebnych przedmiotów w zasięgu ręki podczas korzystania z niej.
 6. Otwarte regały:
  • Otwarte regały mogą być stylowym i funkcjonalnym rozwiązaniem do przechowywania ręczników, kosmetyków i innych artykułów.
 7. Zawieszane szafki pod umywalkę:
  • Zawieszane szafki pod umywalkę mogą pomieścić niezbędne przedmioty, jednocześnie ułatwiając utrzymanie porządku na podłodze.
 8. Lustro z wbudowanym oświetleniem:
  • Lustro z wbudowanym oświetleniem może optycznie powiększyć przestrzeń, a jednocześnie dostarczyć praktyczne źródło światła.
 9. Meble modułowe: Szczególną uwagę należy zwrócić na meble modułowe czy też systemowe. Wykorzystując takie produkty możemy złożyć zestaw odpowiadający naszym potrzebom. Rozbudowane kolekcje po względem rozmiarowym kolorystycznym i funkcyjnym pozwalają zakupić taki zestaw jakiego potrzebuj

Pamiętaj, że kluczowe jest także utrzymanie porządku i minimalizacja liczby mebli, aby unikać zagracania przestrzeni w małej łazience.

W dobrych salonach łazienkowych można także zasięgnąć opinii fachowca tak aby dobrać właściwie szafki łazienkowe do danej łazienki i potrzeb użytkowników.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zawartość koszyka